• digital dentistry||||1523||||camcam


پیشرفت تکنولوژی دیجیتال در سال های اخیر موجب دگرگونی عملکرد، زیبایی و سلامت دهان و دندان شده است. متخصصین پروتز با به کارگیری تجهیزات دیجیتال کارایی و سهولت فوق العاده بالاتری را تجربه کرده اند. بیماران درمان یافته به کمک تکنولوژی دیجیتال از فرایند موثر و دقیق، مواد مستحکم و زیبایی ظاهری شگفت انگیزی بهره می برند. زمان انجام فرایند درمان به صورت قابل ملاحظه ای کاهش یافته و حجم بالای کار بدون نیاز به انجام فرایندهای دستی طاقت فرسا با کیفیت بالاتر تهیه می گردد.

این فرآیند با استفاده از دستگاه هایی انجام می شود که با دقت بالا و حذف خطای انسانی در تهیه رستوریشن های دندانی به کمک متخصصین این حوزه می آیند. استفاده از کامپیوتر در فرایند ساخت رستوریشن های دندانی CAD/CAM نامیده می شود که مخفف عبارت Computer Aided Design (CAD)  و Computer Aided Manufacturing (CAM) به معنای طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر است. پروسه CAD/CAM بصورت کلی شامل 4 مرحله است:


اسکن

اسکنرهای داخل دهانی و یا لابراتواری به منظور تهیه نقشه دندان ها در کامپیوتر استفاده می شود. اسکنرهای داخل دهانی در مطب تصویر دندان ها را در رایانه ثبت و ضبط می کنند. اسکنرهای لابراتواری تصویر قالب تهیه شده را دریافت نموده و در کامپیوتر ذخیره می کنند. به این ترتیب تصویر دندان ها بصورت واضح (عموما در قالب فایل stl)  در رایانه قابل دسترسی قرار می گیرد. 


طراحی

متناسب طرح درمان طراحی رستوریشن با استفاده از نرم افزارهای طراحی صورت می پذیرد. در این مرحله ضخامت، ابعاد و شکل رستوریشن متناسب مورفولوژی دندان ها با دقت بسیار بالا در کامپیوتر انجام می پذیرد. مزیت استفاده از کامپیوتر در کنار دقت بالا امکان تغییر همه مشخصه های رستوریشن در طول فرایند طراحی است امری که موجب رضایت بخشی نهایی طرح می گردد.


ساخت

در این مرحله طرح مورد نظر به دستگاه میلینگ ( روش کاهشی ) و یا پرینتر سه بعدی ( روش افزایشی ) داده شده و رستوریشن خام تهیه می گردد. دقت بالای دستگاه های دیجیتال در ساخت رستوریشن، سهولت کارو عدم نیاز به ساخت دستی کار توسط نیروی انسانی از مزایای تولید با تکنولوژی دیجیتال در این مرحله است.


  

پخت

در این مرحله رنگ مورد نظر بر روی رستوریشن خام اعمال شده و سپس در کوره های مخصوص پخت می گردد و به استحکام مطلوب می رسد. همچنین بعد از پخت در صورت نیاز پودر گذاری مجدد و همینطور Glazing انجام می پذیرد. پس از این مرحله رستوریشن آماده اعمال توسط دندانپزشک است.


شرکت کوشا فن پارس با تکیه بر دانش بومی و به کارگیری منابع انسانی متخصص و پویا سعی در گسترش هر چه بیشتر تکنولوژی دیجیتال در سراسر کشور عزیزمان ایران نموده است. این شرکت در زمینه تجهیزات دیجیتال همواره پیشگام بوده و با همکاری با بهترین کمپانی های روز دنیا نظیر 3shape، imes-icore، VITA، Redon و ... در راستای ترویج مطمئن ترین تجهیزات این حوزه اقدام نموده است.

کوشا فن پارس در حال حاضر با برندهای بزرگ و معتبر زیر در حال همکاری انحصاری بوده و فراهم نمودن این دستگاه ها را در کوتاه ترین زمان ممکن به همراه آموزش و خدمات پس از فروش عهده دار می باشد: